Bitcoin Haberleri

McGlone, Bitcoin’in 2024 Yılında Güçleneceğini Söyledi!

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, önümüzdeki yıl güçlü bir Bitcoin (BTC) performansı için sahnenin hazırlandığını söyledi.

Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda McGlone, BTC’nin yarılanma olayının ve bir dizi diğer temel gelişmenin 2024 yılında amiral gemisi kripto para birimini güçlendireceğini söyledi.

BTC her dört yılda bir, yeni çıkarılan BTC arzının yarı yarıya azaldığı bir yarılanmaya uğruyor ve bu olay tarihsel olarak Bitcoin boğa piyasalarına denk geliyor.

“Önemli olan bu gidişatı neyin durduracağıdır? Büyük resimde bu 10.000 dolarlık hamleler için oynamaya çalışmak, sanırım şu anda büyük miktarda BTC saçlarınızı kaybetmenize neden olabilir. Sonuç olarak, zeki yatırımcılar ve gezegendeki tüm kurumlar her geçen gün bu varlığın bir parçasına ihtiyaç duyduklarını fark ediyor. Bence ’24’e geldiğimizde, bu yarıya inme, oldukça ciddi bir durgunluktan bahsediyor olacağız, tüm politikalar Cumhuriyetçi eğilimli, en azından başkanlık ve gelecek yıl harika bir kurulum olacak. Bunu gerçekten dört gözle bekliyorum.”

bitcoin haberleri

Bitcoin henüz yükselişe geçmedi

McGlone, yakın vadede Bitcoin’de henüz tamamen yükselişe geçmediğini ve S&P 500’ün (SPX) performansını görmeyi beklediğini söyledi. SPX’in BTC gibi diğer risk varlıklarının volatilitesinin güvenilir bir ölçüsü olduğunu düşünüyor.

“Şu anki gidişat, BTC’nin daha çok küresel bir dijital rezerv varlık haline geldiğini ve borsa oynaklığı yüksek olduğu için potansiyel olarak bir değer deposu olduğunu gösteriyor. Önemli olan, diyelim ki S&P yeni bir dip yapıyor ve 3.000 dolara doğru ilerliyor. Bakalım Bitcoin nasıl tepki verecek. Eğer 20.000 doların altına düşmezse harika olur. Ama görmemiz lazım. Bilemiyorum. Uzun vadede, bu dönemi atlattıkça, BTC’nin 100.000 $’a çıkacağına dair daha önemli sinyaller olacak…

Borsa konusunda çok kötümserim. Gezegendeki riskli varlıkların bir numaralı beta ölçüsü S&P 500’dür. Bitcoin’de yükselişe geçmek için hala fazla düşüşteyim. Bunun nasıl sonuçlanacağını görmem gerekiyor.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 27,191$’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!