ALTCOİN

Mahkemeden Yanıt Geldi! Ripple (XRP) İçin Güzel Günler Yakın!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada birbiri ardına olumlu haberler gelmekte. Mahkemeye başkanlık eden Sarah Netburn, Ripple’ın iki yöneticisi ile ilgili bir talebi reddetti.

Ripple Yöneticileri Bir Zafer Daha Elde Etti

Brad Garlinghouse ve Ripple’ın eski CEO’su Christopher Larsen’in kişisel finans kayıtlarının mahkemeye sunulması kararı resmen reddedildi. Blockchain araştırmacısı ve XRP topluluğunun tanınan ismi Leonidas Hadjiloizou konu hakkında yayınladığı gönderide SEC’nin talebinin reddedildiğini ortaya koydu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’in iki yöneticisinin finansal kayıtlarını talep ederek bunların XRP satışları hakkında daha net bilgi edinilebileceğini vurgulamıştı.

Mahkeme evraklarına göre SEC’nin özellikle XRP satışlarını tespit etmek için kişisel finans kayıtlarını inceleme talebinin alakasız bulunduğu ve bunun gibi bir doğrulamaya gerek olmadığı kararına varıldığı belirtiliyor.

SEC kayıtlarına göre Ripple’ın iki yöneticisi XRP satışları ile 1 milyar dolarlık gelir elde etti. Buna rağmen SEC asıl rakamların çok daha fazla olduğuna ve bunun için finansal kayıtlara ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapmakta.

Ripple’ın aldığı ilk zafer ise bu değil. Ripple’ın ETH ve BTC ile ilgili evrakların açıklanması talebi de kısa süre önce kabul edilmişti. Bu kabul ile birlikte XRP, ETH ve BTC’nin yasal statülerinin aynı olabileceği kanıtlanabilir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu kararı net bir zafer olarak gördüğünü vurgulamıştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!