NEDİR?

KYC nedir?

Müşterinizi (veya KYC’yi) tanımak, yatırım danışmanlarının müşterilerinin risk toleransı, yatırım bilgileri ve finansal durumları hakkında ayrıntılı bilgi edinmesini sağlayan bir yatırım sürecidir.

KYC, müşterileri ve yatırım danışmanlarını aynı anda korur. Müşteriler, kişisel durumları için hangi yatırımların en iyi olduğunu söyleyen yatırım danışmanları tarafından korunmaktadır. Öte yandan, yatırım danışmanlarının müşterinin portföyüne nasıl dahil edilip edilemeyeceğini anlayarak, olası mali kayıplar önlenebilir.

İlgili Makaleler
1 ubd9zkbzkfhur3d0 cykrq
kyc nedir? 1

KYC uyumluluğu tipik olarak risk yönetimi, müşteri kabul politikaları ve işlem izleme gibi gereksinimleri ve politikaları içerir.

Müşteri ve komisyoncu arasındaki ilişkiyi önermeden önce, KYC kuralları çok önemlidir ve her müşteri herhangi bir tavsiye vermeden önce genel mali durumu değerlendirebilir.

Yatırım danışmanları ve menkul kıymet şirketleri, her müşterinin yaşını, diğer yatırımları, vergi durumunu, finansal ihtiyaçlarını, yatırım deneyimini, likidite gereksinimlerini ve risk toleransını keşfederek ve toplayarak her müşterinin finansal durumunu anlama sorumluluğuna sahiptir.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen DiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu