ALTCOİN

Kurumsal Şirketlerin Çoğunluğu Bitcoin Yerine Bu Kripto Paraya İlgi Duyuyorlar!

2021 05 20 15.14.49

Kurumsal yatırımcılar açısından kripto para sektöründe akla gelen ilk kripto para tahmin edilebileceği gibi Bitcoin (BTC) oluyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), kurumsal yatırımcıların bu alana gelişini tetiklemiş olsa da, bu yatırımcıların yavaş yavaş diğer kripto para birimlerine yönelmeye başladıkları iyi biliniyor.

Ethereum Lider!

CoinShares’in 1 Haziran’da yayınladığı rapora bakıldığında kurumsal yatırımcıların artık Bitcoin yerine Ethereum’a odaklandığı görülebiliyor. Dijital Varlık Fonları Fon Akışı Haftalık Raporuna göre, düşüşe rağmen, kurumsal yatırımcılar hala 74 milyon dolarlık fon aktardı.

Kurumsal Şirketlerin Çoğunluğu Bitcoin Yerine Bu Kripto Paraya İlgi Duyuyorlar! 1

Kurumsal yatırımcıların %63’ünün doğrudan Ethereum (ETH) ile ilgilendiği söyleniyor. Bu, 46,8 milyon ABD doları tutarındaki bir yatırımın bir parçasını oluşturmaktadır. Son rapor, CoinShares’in hizmet verdiği kurumsal yatırımcıların Ethereum yatırımındaki payının %27’ye çıktığını gösteriyor. Bu, Ethereum’u Bitcoin’in payını aşarak bir numara yapar.

Cardano, XRP ve Polkadot, CoinShares hizmetlerinin kurumsal yatırımcıları için tercih edilen diğer kripto para birimleridir. Bu hafta ADA’da 5,2 milyon dolar, XRP’de 4,5 milyon dolar ve DOT’ta 3,8 milyon dolar satın alan kurumsal yatırımcılar, bitcoin yatırımlarını 4 milyon dolar ile sınırladı. Bu durum Bitcoin yatırımcılarını endişelendirse de bu olayın sebebi yatırımcıların yeterince BTC satın almış olması olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!