BİTCOİN

Kraken CEO’su Powell, Elon Musk’a Karşı İthamlarda Bulundu!

Kraken CEO’su ve kurucusu Jesse Powell, konu yeşil olduğunda Bitcoin’in hak ettiği değeri almadığına inanıyor. Powell, BTC’nin ‘yeşil enerjiyi desteklediğine’ ve daha çevre dostu enerji çözümlerini teşvik ettiğine inanıyor. Ayrıca, BTC’nin enerji kullanımını son derece eleştiren Elon Musk’ı da hedef aldı ve konsept üzerinde biraz daha fazla çalışma yapması gerektiğini iddia etti.

Powell, Bloomberg TV’de mevcut piyasayı, Bitcoin’in satışını, Kraken’in devam eden ilerlemesini ve elbette Elon Musk’ı tartıştığı bir röportajda yer aldı.

Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji kullanımı hakkındaki yorumlarının piyasayı etkileyip etkilemeyeceğine ve Bitcoin’in yerini alacak yeni bir üst kripto para getirip getiremeyeceğine yanıt olarak şunları söyledi:

Şu anda Bitcoin’in yerini alacak bir şey görmüyorum. Daha yeşil alternatifler olabileceğini düşünüyorum. Ancak, Bitcoin’in insanların kredi verdiğinden çok daha çevreci olduğunu düşünüyorum. Bir çok atılan ve kaybedilen enerjiyi yakalamanın bir yolu. Yenilenebilir kaynakları önyüklemenin bir yolu. Yenilenebilir enerji sektörü için çok şey yaptığını düşünüyorum.

Powell, Elon Musk’ın BTC madencilerinin yüksek enerji tüketimine yönelik eleştirisine ilişkin bir kazıda şunları söyledi:

Elon bunu ne kadar süredir çalışıyor bilmiyorum ama bence yapması gereken şey, çok daha fazla çalışmak.

Powell: Sadece yeni başlayanlar Bitcoin satıyor

Bitcoin’in enerji kullanımının yanı sıra Powell, mevcut Bitcoin pazarını tartıştı. Mevcut pazar satışında, her şeyin yeni başlayanlar nedeniyle düştüğüne inanıyor.

Gördüğümüz şu ki, bu seviyelerin altında satış yapan insanlar, bu varlıkları geçen yıl ya da öylesine satın almış kişilerdir. Swing tüccarları olan veya piyasada yeni olan insanlar. Uzun süredir elinde tutan adamların birikmeye devam ettiğini görüyoruz.

Powell, Michael Saylor’dan uzun vadeli inananların piyasa düşüşlerinden etkilenmediğinin en iyi örneklerinden biri olarak bahsetti. CNF’nin bildirdiği gibi , MicroStrategy CEO’su, paranın bir kısmı BTC’ye gidecek şekilde 1 milyar dolarlık bir hisse satışına öncülük ediyor. Saylor ayrıca BTC varlıklarını yönetmek için yeni bir yan kuruluş kurdu.

Kaynak: CryptoNewsFlash

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!