BİTCOİN

Güney Kore 2023 yılında kripto para için vergi kısıtlaması getiriyor

Yeni düzenlemelerin gelişmesiyle birlikte kripto para birimi endüstrisi sarsılıyor. Asia Today’in bir raporuna göre, Güney Kore, 2023’ten itibaren kripto para ticaretinden 2,5 milyon wondan fazla kazanan yatırımcılara% 20 vergi uygulamayı planlıyor.

guney kore kripto para vergi en kripto haber
Güney Kore 2023 yılında kripto para için vergi kısıtlaması getiriyor 1

Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı 6 Ocak Çarşamba günü 2020 revize edilmiş vergi kurallarından birinde değişiklik yaptığını duyurdu. Bu değişikliğin kabine toplantısından sonraki bir ay içinde duyurulması ve uygulanması planlanıyor. Değişikliğe göre, hisse senedi işlemlerinden elde edilen tüm sermaye kazançları finansal yatırım kazançları olarak sınıflandırılacak ve 2023’ten sonra yeni vergi düzenlemelerine tabi olacak. 50 milyon won’un üzerindeki gelir% 20 oranında vergilendirilecek. Hisse senedi karı 300 milyon won’u aşarsa, vergi oranı% 25’tir. Yazma sırasında 50 milyon won, yaklaşık 45.000 ABD dolarına eşittir. 300 milyon won’un şu anki eşdeğeri yaklaşık 275.000 ABD dolarıdır.

İddiaya göre, kripto para birimi yatırımlarından elde edilen kar da vergilendirilecek. Her yıl dijital varlıklardan 2,5 milyon wondan fazla kazanan yatırımcılar% 20 vergi oranıyla vergilendirilecek. Önceki raporlara göre, verginin Ekim 2021’de uygulanması planlanıyor ve nihayet Ocak 2022’ye ertelendi. Ulusal Meclis, Kasım ayında kripto para borsaları için vergi altyapısını kurmak için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu duyurdu.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen DiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!