BİTCOİNALTIN

George Soros CIO’su, Bitcoin ve Altın Hakkında Konuştu!

Tarihin en başarılı ikinci hedge fonunun baş yatırım sorumlusu bugün Bitcoin ve altın hakkında önemli bir açıklama yaptı.

Ünlü CIO’ya göre Bitcoin yatırımcıları cezbetti ve altına büyük bir darbe indirdi.

Bitcoin ve Altın

Bloomberg’in Finans ve Piyasalar Departmanı ile yapılan son röportajda Soros Fon Yönetimi Şirketi’nden Dawn Fitzpatrick, fonun kripto para birimi alanına yatırım yaptığını ortaya koydu.

“Kripto etrafındaki tüm altyapının gerçekten ilginç olduğunu düşünüyoruz ve bu altyapıya bazı yatırımlar yapıyoruz. Aslında bunun bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyoruz. Borsalardan varlık yöneticilerine, emanetçilerden kripto kazançlarınız hakkında sıradan vergi raporlamalarına ve aradaki her şeye kadar her şeyi söyleyebilirim. Bunun ilginç olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle kripto söz konusu olduğunda, genel olarak, Bitcoin gibi bir şeyin önemli bir varlık olarak kalmış olabileceği konusunda gerçekten önemli bir anda olduğumuzu düşünüyorum. Ancak son 12 ayda karşımızda bir gerçek var. O da para arzını %25 oranında artırdık. Bu nedenle gerçek para birimlerinin değerinin düşürülmesi korkusu var. Bu, kolayca depolanabilen, kolayca aktarılabilen bir emtia. IRS (Dahili Gelir Servisi) onu fiziksel bir varlık olarak sınıflandırıyor, sınırlı miktarda arzı var ve bu arz her dört yılda bir yarıya iniyor, bu yüzden ilginç olduğunu düşünüyorum. “

Bitcoin, Altın Fiyatlarındaki Düşüşe Etki Ediyor

CIO, ona göre altının son zamanlardaki düşük performansının Bitcoin ile ilgili olabileceğini ekledi.

“Altın fiyat hareketine, geç dönemlere ait oldukça sağlam bir enflasyon anlatısı bağlamında baktığınızda, ilgi kazanmakta zorlandığını düşünüyorum. Bunun nedeni, Bitcoin’in alıcı tabanının bir kısmını elinden almasıdır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu