BİTCOİN

Fransa, El Koyduğu Bitcoin’leri Satışa Çıkarıyor!

Fransız hükümeti tarafından son yıllarda başlatılan çevrimiçi bir soruşturma sonucunda, vatandaşların Bitcoin hesaplarına saldıran bilgisayar korsanlarını ele geçirdi. Soruşturma kapsamında hackerların farklı hesaplardan 611 BTC çaldıkları belirtildi. Hükümet tarafından ele geçirilen 611 BTC, açık artırma yoluyla satılacak.

fransa bitcoini resmi olarak tanidi
Fransa, El Koyduğu Bitcoin'leri Satışa Çıkarıyor! 1

Yerel haber medyası Cyberguerre’ye göre, satılacak BTC’nin 2019 yılında kripto para borsası Gatehub kullanıcılarının hesaplarından siber saldırı nedeniyle çalındığı söylendi. Çalınan bitcoinlere dava açıldıktan sonra el konuldu. Mahkeme devam ederken sanığa herhangi bir ceza verilmemişti. Sanık mahkemeyi kazanırsa satıştan gelir talep edebileceği belirtildi.

Hükümetle Bitcoin satışı ile ilgili bazı bilgiler paylaştı; 611 Bitcoin satış işlemi 17 Mart’ta gerçekleşecek. Ele geçirilen bitcoinlerin ilk kez müzayede yoluyla satılacağı söyleniyor. Satılacağı açıklanan 611 BTC’nin bugünkü değeri yaklaşık 35 milyon dolar. Müzayedeye ünlü Paris müzayede evi Kapandji Morhange ev sahipliği yapacağı açıklandı.

Müzayedenin nasıl yapılacağına dair paylaşılan bilgiler şu şekilde; işlemin toplam 478 lot olmak üzere iki dönemde tamamlanması bekleniyor. İlk toplantının sabah 9’da, ikinci toplantının öğleden sonra saat 14: 00’te planlandığı söyleniyor. Partinin değer aralığı 0.11 BTC ila 20 BTC olarak belirlenmiştir. İlk işlem 0.11 ile 2 BTC arasında 437 lotluk bir fiyatla gerçekleştirilecek. İkinci işlem 5 ile 20 BTC arasında 41 lot olarak tamamlanacak.

Satış işlemi tamamlandıktan sonra, toplanan gelirler mahkeme karar verene kadar “Caisse des depots et Consignations” hesabında korunacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!