BİTCOİN

FED Başkanı’nın Konuşması, Bitcoin’e Olumsuz Yansıdı!

Geçen haftaki keskin düşüşün ardından yeni toparlanan Bitcoin (BTC), benzer nedenlerle tekrar düştü. Önde gelen kripto para birimini bu seviyeye getiren ABD ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell oldu ve son 24 saatte %6 düşüş yaşadı.

FED Başkanı'nın Konuşması, Bitcoin'e Olumsuz Yansıdı! 1

Konuşmadan Kesitler

Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada, hedeflere ulaşmaktan hala uzak olduğunu, ancak bu hedeflere ulaşma konusunda son derece kararlı olduklarını vurguladı. Powell, işsizlik oranındaki keskin artışın faiz oranlarını etkin bir şekilde yükseltemeyeceğine işaret ederek, 2021’de tam istihdama ulaşmanın imkansız olduğunu vurguladı.

Powell, şu an için yüksek bir enflasyon olmadığını ancak ekonomi eski haline döndükçe enflasyonun artacağını belirterek, sahip oldukları tüm araçları kullanacaklarına söz verdi. Tanınmış bir ekonomist de faiz artırımına yönelik bir açıklama yaparak, para politikasını sıkılaştırmadan önce daha önemli sorunların çözülmesi gerektiğine işaret etti.

Tahvil Yükselişe Geçti

Powell, açıklamayı yaptıktan sonra tahvil piyasası yeniden aktif hale geldi ve 10 yıllık ABD Hazine tahvilinin getirisi %1,50’nin üzerine çıktığı görünüyor. Powell, düşük enflasyonun yakın gelecekte küresel olarak değişmeyeceğini söyleyerek piyasaya net bir mesaj göndermiş oldu. Bu mesajda faiz artırımının yakın gelecekte olmayacağı ancak kademeli olarak devam edeceği belirtiliyor.

ekran resmi 2021 03 04 21.23.36
Kaynak: CoinGecko

Bitcoin fiyatındaki düşüşe Amerikan Borsası, altın ve gümüş gibi emtiaların ortaya çıkması eşlik etti. Şu anda yükselen tek şey ABD doları ve tahvil piyasası.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!