BİTCOİN

FED Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar İle İlgili Açıklama Yaptı!

Federal Rezerv (FED) Başkanı Jerome Powell, Bitcoin’in bir para birimi olamayacak kadar değişken olduğuna inanıyor. Powell, kimse desteklemese bile BTC’nin altının yerini alabileceğini söyledi.

Jerome Powell’ın Kripto Para Birimleri Hakkındaki Görüşü

Jerome Powell, Bank for International Settlements (BIS) tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuştu ve kripto para birimleri hakkında bir açıklama yaptı.

Powell’a sorulan sorulardan biri, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin mevcut finansal ekosistemin istikrarı için bir tehdit oluşturup oluşturmadığıdır. Powell, “Kripto varlıkları çok dengesiz. Bitcoin’e baktığımızda, bir değer deposu olarak kullanılamaz ve hiçbir şekilde desteklenmez. Bence Bitcoin daha spekülatif bir varlıktır. bir ödeme. Bitcoin (BTC) ABD doları ile karşılaştırıldığında altına eşdeğer olabilir.” ifadelerini kullandı.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın açıklaması Bitcoin fiyatını büyük ölçüde etkiledi. Powell’ın açıklamasının ardından, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in değeri yaklaşık 1.000 dolardan 57.000 dolara düştü. Ancak tüm olumsuz duygulara rağmen, Powell ve Bitcoin destekçileri bir konuda hemfikir. Bu nedenle, kripto para birimi yeni bir altın modeli olarak kabul edilmektedir.

Fiat Para Biriminin Kamu Yararını Yakalayabileceğine İnanıyor

Merkez Bankası Başkanı, Uluslararası Ödemeler Bankası Genel Müdürü Augustine Carstens ve Almanya Federal Bankası Başkanı Jens Weidmann ile merkez bankası ve stablecoin CBDC çalışmaları hakkında bir konuşma yaptı. Powell, stabilcoinlerin gelişmiş ülkelerin egemen para birimleri tarafından desteklendiği sürece ilerleme kaydedebileceklerine inanıyor. Ancak Powell güvensizliğini yineledi: “Ama güvenilirlik nereden geliyor? Elbette egemen para birimleri tarafından destekleniyor.” Powell, yasal ihalenin yaratılmasının kamu yararının dışında olduğuna işaret etmesine rağmen, stabilcoinlerin gelecekteki küresel finansal ekosistem için artık büyük bir öneme sahip olmayacağına inanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!