BİTCOİN

Etsy CEO’su, Bitcoin İçin Açıklama Yaptı: Kabul Edilmeyecek

Etsy CEO’su, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Bitcoin’in (BTC) henüz bir ödeme aracı olarak kabul edilmediğini belirtti. Bu nedenle dünyanın en popüler ticari ve sanat satış platformlarından biri olan Etsy’nin kripto para ödemelerini en azından 2021 yılı boyunca getirmeyeceği açıklandı.

60391afe5aec9a050b534f54 o u v2
Etsy CEO’su, Bitcoin İçin Açıklama Yaptı: Kabul Edilmeyecek 1

Bitcoin’in Zamana İhtiyacı Var

Etsy CEO’su Josh Silverman, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, BTC’nin henüz ödemeleri kabul etmeye hazır olmadığını belirtti.

“Gerçekten yararlı bir işlem ve ödeme aracı olarak kullanabilmek için, birçok insanın önce buna sahip olması gerekir. Asla, asla demeyin fakat bunu 2022 yılına kadar yapacağımızı sanmıyorum.”

Bitcoin’in oynaklığı keskin bir şekilde arttığında, Silverman’ın bu ifadelerinin doğru olması şaşırtıcı değil. Sabit bir yükseliş döneminin ardından, önde gelen kripto para birimi bu haftanın başından beri düşüyor. BTC, bir günde% 25 düşüşle 58.000 ABD Dolarından 44.000 ABD Dolarına düştü. Bu, oynaklığın şu anda zirvede olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in düşüşü, BTC’yi ödeme olarak kabul eden birçok kişiye de zarar verebilir.

Etsy’nin Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kullanma konusundaki tereddütlerinden kaynaklandığı söylenebilir. New York merkezli çevrimiçi alışveriş platformunun değeri 27 milyar doların üzerinde ve şirket kısa vadede kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlamıyor. Silverman, hissedarların parasıyla spekülasyon yapmanın uygunsuz olduğuna inandığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!