Altcoin Haberleri

Ethereum Yazılım Firması, MetaMask Kullanıcılarının Verilerini Toplayacak!

MetaMask kullanıcılarının verileri, kripto cüzdanının arkasındaki ekip olan Consensys’in gizlilik politikasını güncellemesiyle toplanacak.

Ethereum yazılım firması tarafından toplanacak

Yeni bir şirket duyurusunda Consensys, adlar, IP adresleri, doğum tarihleri, kullanıcı adları, iletişim bilgileri ve cinsiyet gibi kullanıcı verilerini toplamak için hizmet şartlarını güncellediğini söylüyor.

Ethereum (ETH) yazılım şirketi tarafından toplanabilecek diğer bilgiler arasında finansal veriler, pazarlama bilgileri, işlem bilgileri ve bir kullanıcının ETH cüzdanının adresi gibi teknik bilgiler yer alıyor.

ethereum haber
ethereum yazılım firması, metamask kullanıcılarının verilerini toplayacak! 1

Güncellemede, varsayılan Uzaktan Prosedür Çağrısı (RPC) sağlayıcısı olarak düğüm sağlayıcısı Infura’yı kullanan kullanıcıların verilerinin toplanacağı belirtiliyor. Ancak şirket, kullanıcıların bilgilerinin Infura veya MetaMask tarafından toplanmasını önlemenin bir yolu olduğunu belirtiyor.

“Infura, MetaMask’taki varsayılan Uzaktan Prosedür Çağrısı (RPC) sağlayıcısıdır. MetaMask’ta varsayılan RPC sağlayıcınız olarak Infura’yı kullandığınızda, bir işlem gönderdiğinizde Infura IP adresinizi ve Ethereum cüzdan adresinizi toplayacaktır.

Ancak, MetaMask ile kendi Ethereum düğümünüzü veya üçüncü taraf bir RPC sağlayıcısını kullanıyorsanız, ne Infura ne de MetaMask IP adresinizi veya Ethereum cüzdan adresinizi toplamayacaktır (ancak bilgilerinizin, kullandığınız RPC sağlayıcısı tarafından gerçekleştirilen her türlü bilgi toplama işlemine ve bu tür toplama işlemlerine ilişkin koşullarına tabi olacağını bilmelisiniz).”

Firmanın kullanım koşulları güncellemesi 23 Kasım’da yürürlüğe girdi. Consensys’e göre, veriler şirketin kullanıcılara hizmet sağlamasına, yasalara uymasına, kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmasına, platformu optimize etmesine ve müşteri güvenliğini artırmasına olanak tanıyacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!