ALTCOİN

Eski SEC Yöneticisi Mary Jo White: SEC’in Ripple’a Dava Açması Büyük Hata

Eski SEC yöneticisi Mary Jo White meslektaşlarını ciddi şekilde eleştirdi.

sec ripple
Eski SEC Yöneticisi Mary Jo White: SEC'in Ripple'a Dava Açması Büyük Hata 1

Katıldığı bir röportajda Mary Jo White, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) blockchain devi Ripple’a dava açmasının büyük bir hata olduğunu belirtti.

“Hiçbir şekilde olumlu bakılamaz. Kanunsal ve mantıksal olarak çok büyük bir hata yaptılar.”

White, meslektaşı Jay Clayton’ı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski müdürü olarak Ripple’a dava açmakla eleştirdi:

“Eski bir ABD savcısı ve SEC yöneticisi olarak, bu davayı anlamadan mahkemeye taşımamalısınız. Bu durumda yürüyerek dışarı çıkmayacağım.”

Bu hafta, New York’taki alternatif yatırımların direktörü Apollo Global Management, Clayton’ı bağımsız bir yönetici olarak atadı.

Düzeltme Talebinde Bulundu

SEC, 18 Şubat’ta düzeltme talebinde bulundu ve diğer gerçekleri açıkladı. Ayrıntılı olarak, XRP’nin satışlarının piyasa manipülasyonunun sonucu olduğunu ve kurucu ortaklarının şirket satışlarından kazanç sağladığını ekledi.

Davanın ilk duruşması 22 Şubat 2021 Pazartesi günü olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!