Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Kripto Düzenlemesinin Durağan Paralarla Başlaması Gerektiğini Söyledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski başkanı, kriptoyu düzenlemeye başlamak için en iyi yerin stablecoin sektörü olduğunu söylüyor.

Eski SEC başkanı Jay Clayton, yeni ortaya çıkan kripto teknolojisi alanına uygulandığında düzenlemelerin nasıl görünebileceğini açıkladı.

“FSOC’nin [Finansal İstikrar Gözetim Konseyi] bir araya gelmesinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Kripto varlıklar veya dijital varlıklar, birçok grubun yargı yetkisini kapsar. Gördüğümüz, odaya girip ‘Burası senin arenanın neresi? Burası benim arenamda nerede? Ek rehberliğe veya mevzuata nerede ihtiyacımız var?’ Bence bu ilk adım.”

sec
eski sec başkanı jay clayton, kripto düzenlemesinin durağan paralarla başlaması gerektiğini söyledi! 1

Bu hafta FSOC, kripto varlıkları ve bunların ABD’nin geleneksel finansal altyapısının istikrarını olumsuz etkileme potansiyeli hakkında bir rapor yayınladı.

Önemleri göz önüne alındığında, Clayton, stabilcoinlerin endüstrinin “düşük asılı meyvesi” olabileceğini ve sektöre bakmanın kripto düzenlemesi için en iyi ilk adım olduğunu söylüyor.

“Bu teknolojiyi geleneksel finansal sistemimize getirmek, düşük kalıcı meyve olacağını söylediğim şey açısından, iyi bir ilk adımın stabilcoinler etrafında düzenleme olduğunu düşünüyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi, durağan coin olarak etiketlenmiş bazı şeyler var, ancak bunlar başka bir şey değil – onlara kararsız paralar diyebilirsiniz.

Ancak gerçekten ABD dolarına sabitlenmiş bir dijital varlığa sahip olacaksanız, bunun etrafında bir düzenleme yapalım. Neyin menkul kıymet olmadığı ve neyin gerçekten istikrarlı olduğu konusunda çok kuralcıdır. Bence bu iyi bir ilk adım.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!