ALTCOİN

Elon Musk’a Dogecoin (DOGE) Davası mı Açıldı?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) ile sorun yaşıyor ve son aylarda bunu hiç açıklamadı. ABD kaynakları tarafından sağlanan bilgilere göre, ABD mali düzenleyici ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Elon Musk’ın tweet’lerini araştırdı.

DOGE Tweetleri, Soruşturmaya Sebep Oldu

SEC’de başı dertte olan Musk, Tesla’nın özel fonları hakkında daha önce tweet attığı için bu sefer kolay kolay kurtulamayabilir. Hepimizin bildiği gibi Musk, Twitter’da çok sayıda tweet attı ve hatta fiyatların yükselmesine neden oldu.

Hatta bazı kaynaklar DOGE’nin en büyük balinasının portföyünü abartmak için tweetler kullanan Elon Musk olduğunu iddia ediyor. Şu anda alıntı yapılan bir talebe ve SEC’e yakın kaynaklara göre Elon Musk’ın tweet’lerine yönelik soruşturma başlatıldı.

kapak 123609 1
Elon Musk’a Dogecoin (DOGE) Davası mı Açıldı? 1

DOGE Tweetlerinde Durmak Bilmiyor

24 Şubat’ta Elon Musk bir kez daha Twitter’da DOGE hakkında tweet attı. Musk, Dogecoin maskesinin bir versiyonunu ayda paylaştı ve bu tweet ile DOGE fiyatını bir kez daha% 25 artırdı. Musk’ın bunu fiyat tespiti için mi yoksa eğlence için mi yaptığı hala bilinmiyor.

Bununla birlikte, kripto para piyasası henüz küresel olarak düzenlenmedi ve SEC’in bu konuda ne gibi adımlar atacağı görülmeye devam ediyor. SEC daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok tanınmış alan adı için reklam kripto para birimlerine ağır cezalar uyguladı, ancak kripto para birimlerinin reklamını yapmak için ücretler açıklamadı.

Elon Musk bu nedenle ağır şekilde cezalandırıldı veya XRP’ye açıldığı gibi DOGE’yede karşı benzer önlemler alındı. Son 24 saatte DOGE’nin fiyatı %6 düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!