BİTCOİN

Dünyaca Ünlü 2 Ekonomistten Bitcoin, Ethereum Ve Altın Yorumu!

2021 05 20 15.14.49

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, Bitcoin BTC’nin Altın’la aynı sorunu yaşadığını vurguluyor. Sorun insanların onu para olarak düşünmesi ancak para olarak kullanmaması.

Bitcoin ve kripto para piyasaları

New York Times’da yayınlanan bir görüşte Krugman, Bitcoin ve büyük ölçüde kripto piyasalarına yönelik uzun eleştirilerle kripto endüstrisinin dikkatini çekti. Krugman şu vurguyu yapıyor:

Benim gibi kripto şüphecilerini bile duraklatan bir gerçek, altının çok değerli bir varlık olarak dayanıklılığıdır. Sonuçta altın, Bitcoin ile hemen hemen aynı sorunlardan muzdariptir. İnsanlar onu para olarak düşünebilir, ancak yararlı bir para biriminin herhangi bir özelliğinden yoksundur: Onu işlem yapmak için gerçekten kullanamazsınız. Ons altın ile yeni bir araba almayı deneyebilirsiniz. Ancak satın alma gücü son derece istikrarsızdır.

477937
Dünyaca Ünlü 2 Ekonomistten Bitcoin, Ethereum Ve Altın Yorumu! 1

Ekonomist, hükümetlerin kripto para birimini altınla olduğundan çok daha fazla bastırabileceklerini ve “Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin anlamlı bir ekonomik rol elde edemediğini” ima ediyor. Önde gelen kripto liderleri Twitter’da Krugman’a yanıt verdiler. Cevap verenler arasında  Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su da bulunuyor. Su bu noktada “çok büyük bir maliyetle ağ etkilerini hafife alıyor. Krugman’ın bunu neden ve nasıl bu kadar yanlış anladığına dair bir analiz yapıp yapmadığını bilen var mı?” sorusunu soruyor.

Ağ etkileri

Ağ etkileri ayrıca ünlü ekonomist Raoul Pal tarafından kripto için yükseliş katalizörü olarak gösterildi. Belirttiğimiz üzere Pali ağ etkilerinin, ortaya çıkan varlık sınıfının arkasındaki itici güç olduğunu söylüyor ve şu vurguyu yapıyor:

Ağ etkisi şaşırtıcı. Biz kurumları getiriyoruz ve bunlar Ethereum’a yayılıyor ve diğer herkes ürün geliştiriyor. Bize yıldırım hızında geliyor ve alanın bu kadar hızlı gerçekleşen anlatı değişikliğine yetişebileceğini sanmıyorum.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!