Altcoin Haberleri

Dolandırıcılık Uyarısı: Bu Airdrop’u Onayladıktan Sonra Kripto Para Birimi Cüzdanları Boşaltılıyor!

Bugün erken saatlerde beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğrayan zincirler arası protokol Thorchain, kod tabanındaki başka bir istismar nedeniyle bir kez daha ilgi odağı oldu.

Birden fazla kullanıcı raporuna göre, kötü bir aktör şu anda UNI Holding (UniH) tokenlerini bir dizi adrese havadan bırakıyor.

Airdrop takas için onaylanırsa, transferTo adı verilen ilginç bir işlev nedeniyle kurbanın cüzdanı tükenir.

https://twitter.com/THORmaximalist/status/1418575601770930178?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1418575601770930178%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fscam-alert-cryptocurrency-wallets-getting-drained-after-approving-this-airdrop

Solidity programlama dilinde gönderenin adresini döndüren bir değişken olan tx.origin’i ele geçirerek kötü niyetli aktörlerin belirteçleri çalmasına izin veren bir güvenlik açığı oluşturur. Basit bir deyişle, birisinin sizin adınıza kendi cüzdanınızdan jeton göndermesini mümkün kılar.

Bilgisayar korsanı, basın saatinden itibaren 72.659 $ değerinde RUNE tokeni çaldı.

Kullanıcıların, cüzdanlarına hava yoluyla bırakılan şüpheli jetonları onaylarken dikkatli olmaları önerilir.

Yağmur yağdığında yağar

23 Temmuz’da, sayısız kripto para biriminin sorunsuz takasına izin veren Thorchain, “sofistike bir saldırıya” maruz kaldığını ve 8 milyar dolar kaybettiğini kabul etti. Yardımsever bir bilgisayar korsanı, notunda saldırının sonuçlarının çok daha kötü olabileceğini iddia ederek projeye bir ders vermek istedi:

9 rakamı kontrol eden kodu acele etmeyin.

Bu Temmuz ayının başlarında, Thorchain projesi de 5 milyon dolarlık bir istismara maruz kaldı.

Cüzdanı tüketen airdrop, yalnızca kötü şans serisini genişletti.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!