BİTCOİN

Dev Varlıklı Ruffer Bitcoin Hakkında Konuştu: “Hepsini Dump Yaptık”

2021 05 20 15.14.49

Varlık yönetimi şirketi Ruffer, kısa vadeli Bitcoin yatırımlarıyla 1,1 milyar dolar topladı. Bu bilgi The Times’da 6 Haziran tarihli bir makalede yayınlandı.

İngiltere merkezli varlık yönetimi şirketi, tüm bitcoinleri sattığını kabul etti. Şirket, Şubat ayında BTC pozisyonunun yarısını sattı. Nisan ayında tüm bitcoinleri çöpe attı.

Şirket BTC sattığında, Bitcoin o sırada en yüksek değere sahipti. BTC fiyatı 14 Nisan’da 64.854 dolarla zirveye ulaştı.

Ruffer ayrıca kripto para piyasasından çekilmesinin nedenlerini de açıkladı. Şirkete göre, Covid-19 ile ilgili yasaklar ve sokağa çıkma kısıtlamaları yavaş yavaş sona eriyor. Bu nedenle Ruffer, gençlerin artık aktif olarak ticaret yapmamasını da bekliyor.

Dev Varlıklı Ruffer Bitcoin Hakkında Konuştu: “Hepsini Dump Yaptık” 1

Geçen yılın sonunda Rufu, daha doğrusu Aralık ayında Bitcoin’e 600 milyon dolar yatırım yaptı. O zaman, BTC’nin işlem fiyatı 20.000 ABD Doları ile 30.000 ABD Doları arasındaydı. Sonuç olarak, kripto para birimi zirveye ulaştığında BTC’sini sattı ve piyasadan 1,1 milyar dolara çıktı.

Bitcoin Tamamen Menü Dışı Değil

Ruffer Yatırım Direktörü Hamish Baillie, şirketin gelecekte bir Bitcoin yatırımı olma olasılığını dışlamıyor. Diyor:

Bitcoin ile ilgili çevresel kaygılardan bahseden Bailey, bu tartışmaların “yanlış bilgi” olduğunu söyledi. Ayrıca oyun sektörünün çok daha fazla elektrik tükettiğini vurguladı. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin yaklaşık %70’inin yenilenebilir enerji ile desteklendiğine dikkat çekti.

Square ve Blockstream kısa süre önce güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik çiftliği kurmak için işbirliği yaptı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!