NEDİR?

Dash Nedir?

Dash, anında transferler yapmak için kullanabileceğiniz düşük işlem ücretlerine sahip bir kripto para birimidir.Sadece hıza ve düşük maliyete değil, aynı zamanda gizlilik ve kullanılabilirliğe de odaklanır.

Dash, herhangi bir merkezi yetkilendirme olmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde hızlı, basit ve düşük maliyetli ödemeler yapmanızı sağlayan dijital bir para birimidir. Dash’in blok zinciri merkezi olmayan, eşler arası (P2P) tabanlı ve güçlü bir şifre şifreleme yöntemi ile korunuyor, bu nedenle Dash güvenli ve kullanıcı dostu bir ödeme yöntemi sağlıyor. Dash, Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuzdur. Altın veya nakitten daha bölünebilir. İnternet ödemesi ve günlük hayat ödemesi için uygundur.

İlgili Makaleler

Dash projesi 2014’te başladı ve başlangıçta kullanıcılar arasında hız ve kolay alışverişe odaklandı. Nakit parayı değiştirmek için Dash, çevrimiçi ve fiziksel satış noktaları için tasarlanmıştır.

Düşük işlem ücretleri ve hızlı transferleri sayesinde Dash, kredi kartları ve nakit için alternatif bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Dash ayrıca kullanıcılarına InstantSend ve PrivateSend seçenekleri de sunar. Kullanıcılar Dash ağının Masternode’una bağlanarak 1-2 saniye içinde onaylanmış iletimleri gerçekleştirebilir veya yalnızca alıcıların ve göndericilerin takip edebileceği Dash ağında gizlilik odaklı iletimler gerçekleştirebilir.

dashcoin
dash nedir? 1

Dash (DASH) Nasıl Çalışır?

DASH (bir ödeme aracı ve bir para birimi), herhangi bir aracı veya merkezi kurumun onayı olmadan aynı anda birden fazla cüzdan arasında doğrudan aktarılabilir. Dash ağındaki herkese açık iletimler, değişmeyen ve anonim bir şekilde herkese açık olan şifreli dağıtılmış bir kayıt defteri olan blok zincirine kaydedilir. İşlemin, blok zincirine yazmadan önce matematiksel formülü doğrulayan madenciler tarafından onaylanması bekleniyor. Ortalama olarak, DASH blok zincirindeki işlemler her 2,5 dakikada bir onaylanır. Alıcının cüzdanının transferi tamamlaması 5 ila 25 dakika sürer.

DASH blok zinciri ayrıca InstantSend ve PrivateSend seçeneklerine de sahiptir. Anında gönderme işlevini kullanarak, işlem 1-2 saniye içinde onaylanır ve alıcının cüzdanında kullanılabilir. “Gizli Gönderme” seçeneğinde, gönderenin cüzdanındaki DASH ana düğüm tarafından bozulur ve alıcının adresine teslim edilmeden önce blok zincirinde izlenemez hale gelir. Bu transferleri yalnızca gönderen cüzdan yapabilir.

Dash (DASH) Nasıl Saklanır?

DASH çevrimiçi, masaüstü, mobil, donanım veya kağıt cüzdanlarda saklanabilir. Tüm blok zincirini senkronize etmek istiyorsanız, DASH geliştiricileri tarafından yayınlanan masaüstü DASH Core cüzdanını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, disk alanı ve İnternet bant genişliği harcamak istemiyorsanız, üçüncü taraf masaüstü uygulamaları (Electrum DASH) veya DASH cüzdanları dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi cüzdanı (Exodus, Coinomi, vb.) Seçebilirsiniz. DASH cüzdanınızı yanınızda götürmek veya para toplamak için DASH kullanan bir şirkette ödeme yapmak istiyorsanız, bir mobil cüzdan (DASH Android, DASH iOS, vb.) Veya çevrimiçi bir cüzdan (Guarda) kullanabilirsiniz.

Ortak cüzdanları https://dash.org/downloads adresinde bulabilir ve ardından istediğiniz herhangi bir cüzdanı kullanmayı deneyebilirsiniz. Seçtiğiniz cüzdanın özel anahtarı veya 12-24 kelimelik cümleleri sizinle paylaştığından ve özel anahtar ile cüzdan şifresinin güvenli bir şekilde saklandığından emin olmalısınız. DASH’ı ayrıca sık sık İnternet’e bağlı olmayan, taşınabilir, güvenli bir donanım cüzdanında da saklayabilirsiniz. Bir donanım cüzdanından DASH göndermek için, cihazınızı bir bilgisayara bağlamanız ve cüzdan uygulaması üzerinden işlem yapmanız gerekir. Parola girmek için cihaz üzerindeki fiziksel düğmeleri kullanarak, ödeme yaparken cüzdanınızı güvenle taşıyabilirsiniz.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen DiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu