Kripto Para Haberleri

Mark Cuban Kripto ‘Skandalı’ Hakkında Tahminde Bulundu!

Shark Tank yıldızı Mark Cuban’ın kripto sektörünü sarsacak bir sonraki şeyin ne olabileceğine dair bir öngörüsü var.

The Street’e verdiği yeni bir röportajda Cuban, kripto piyasalarındaki bir sonraki “patlamanın” merkezi dijital varlık borsalarındaki işlem hacminin çoğunun aslında yıkama ticareti olduğunun fark edilmesinden kaynaklanacağına inandığını söyledi.

“Bence bir sonraki olası patlama, merkezi borsalardaki yıkama işlemlerinin keşfedilmesi ve kaldırılmasıdır. Çok az kullanımı olan tokenler için on milyonlarca dolarlık işlem ve likidite olduğu varsayılıyor. Nasıl bu kadar likit olabildiklerini anlamıyorum.”

Yıkama ticareti tek bir kuruluşun bir varlık için hacim, talep ve likidite görünümü vermek için birçok farklı işlem yapmasıdır. Genellikle kripto ve diğer piyasalardaki “pompala ve boşalt” planlarında kullanılır.

Cuban, tahminini destekleyecek “herhangi bir ayrıntıya sahip olmadığını” belirtti.

Kısa bir süre önce Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu (NBER) 29 büyük borsayı inceleyen bir çalışma raporu yayınladı. Çalışma, düzenlenmemiş borsalardaki hacmin ortalama olarak yaklaşık %70’inin yıkama ticareti olduğunu belirledi.

kripto para haberleri

Araştırmacılar, borsalardan gelen alım satım verilerini analiz etmek için dolandırıcılığı tespit etmek için kullanılan istatistiksel bir ölçüt olan Benford Yasası’nı kullandılar. Araştırmacılara göre, düzenlenmemiş büyük kripto borsalarının çoğundan elde edilen alım satım verileri “aşırı” yıkama ticaretine işaret ediyor.

“Yıkama ticaretinin geçmiş kripto para fiyatları, volatilite gibi piyasa sinyalleri, borsa yaşı ve kullanıcı tabanı gibi borsa özellikleri tarafından önemli ölçüde tahmin edilmesinin yanı sıra; borsa sıralamalarını ve kripto para birimi fiyatlarını şişirdiğine dair düşündürücü kanıtlar sunuyoruz.

Yaygın kripto yıkama ticaretine ilişkin ilk kapsamlı çalışma olan makalemiz, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilere sadece uyarıcı bir hikaye sunmakla kalmıyor; aynı zamanda okuyuculara gelişmekte olan endüstrilerde düzenlemenin disipline edici veya eleyici etkilerini, belirli ampirik çalışmalarda yıkama ticaretine göre ayarlanmış hacim kullanmanın önemini ve adli finans ve dolandırıcılık tespiti için istatistiksel araçların ve davranışsal ölçütlerin faydasını hatırlatıyor.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!