BİTCOİN

Citigroup, Bitcoin Hakkında Bir Rapor Paylaştı!

Reuters’a göre Citibank analistleri, Bitcoin’in gelecekte uluslararası ticaret için tercih edilen para birimi olabileceğini söyledi.

citigroup rises after goldman sachs upgrades the stock to buy
Citigroup, Bitcoin Hakkında Bir Rapor Paylaştı! 1

Citi analistleri “Bitcoin: Devrilme Noktasında” raporunda Bitcoin’in bir “dönüm noktasında” olduğuna dikkat çekti. Önde gelen kripto para birimlerinin uluslararası ticaret için ilk tercih olabileceğine veya bir “spekülasyon patlaması” yaşayabileceğine inanıyorlar.

Bitcoin’in ana akıma geçişi, Bitcoin’in yakın zamanda MasterCard ve Tesla tarafından benimsenmesinden kaynaklanıyor olabilir. Elon Musk tarafından yönetilen bir şirket olan Tesla, Şubat ayı başlarında Bitcoin’e 1.5 milyar dolar tahsis ettiğini duyurmuştu. Mastercard geçtiğimiz günlerde mağaza sahiplerinin ödeme için Bitcoin kullanmaya hazırlandığını duyurdu.

Kurumsal Bağlar Güçleniyor

Rapor, bu yılki finans kurumlarının gittikçe daha fazla ilgi gösterdiğine inanıyor ve bu da Bitcoin’in büyümesi için bir başka olumlu faktör.

Rapor ayrıca, merkez bankasının kendi dijital para birimi ve stablecoin çıkarması durumunda Bitcoin’in uluslararası ticaret için kullanılacağına da işaret etti. Bu durumda, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi ve hızlı sınır ötesi ödemelerin kullanımı önemli ölçüde artabilir.

Citi analistleri, küresel olarak benimsenme sürecinde Bitcoin’in gelişiminde birçok risk ve engel olduğunu kabul etti. Bununla birlikte, bu potansiyel engellerde görülebilecek çok sayıda fırsat, Bitcoin’in bir dönüm noktasında olduğunu değerlendirmelerine yol açtı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!