BİTCOİN

Çin Ve Bitcoin Savaşı Devam Ediyor! Yasaklara Yenisi Eklendi!

Pekin, Bitcoin madenciliği ve ticareti üzerindeki kısıtlamaları sıkılaştırdıktan sonra, Çin’in kuzeybatı eyaleti Qinghai ve komşu Xinjiang, bu hafta kripto para madenciliği ile ilgili projelerin durdurulmasını emretti.

Çin Devlet Konseyi Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi geçen ay Bitcoin madenciliğini ve ticaretini kısıtlamaya karar verdikten sonra, bazı madenciler başka yerlere taşınmayı düşünüyor.

Hong Kong merkezli kripto para kredisi ve varlık yönetimi şirketi Babel Finance Financial Services’in genel müdürü Lei Tong, “Asya madencilik endüstrisinde bir dönüm noktasındayız” dedi. Lei Tong, sözlerine ek olarak, keşfedilecek yeni destinasyonların ağırlıklı olarak Kuzey Amerika ve Avrupa, ardından Orta Asya ve Orta Doğu ülkeleri olduğunu söyledi.

726051
Çin Ve Bitcoin Savaşı Devam Ediyor! Yasaklara Yenisi Eklendi! 1

Reuters tarafından alıntılanan ve yerel makamlar tarafından onaylanan bir bildirime göre, eyaletteki yeni kripto para madenciliği projelerinin yasaklanmasını emretti ve mevcut projelerin kapatılması gerektiğini söyledi. Büyük veri ve bilgi işlem merkezlerini işlettiğini iddia eden projeler oluşturan kripto para madencileri cezalandırılacak ve şirketlerin madencilik faaliyetlerine elektrik tedarik etmesi yasaklanacak.

Çin’in üçüncü büyük merkezi olan İç Moğolistan da yeni bir yasak yayınladı ve sektörle ilgili soruşturma başlattı.

Qinghai Dokuzuncu Sırada Yer Alıyor

Çin, küresel bitcoin madenciliğinin yarısından fazlasını oluşturuyor. Sincan bölgesi, toplam bilgi işlem gücünün yaklaşık üçte birini oluşturuyor ve Çin’deki en büyük Bitcoin madencilik merkezi. Cambridge Üniversitesi tarafından derlenen verilere göre, Qinghai dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bitcoin fiyatlarındaki küresel boğa piyasasının yerel spekülasyonları yeniden alevlendirmesinin ardından Çin, kripto para birimleri üzerindeki kısıtlamaları sıkılaştırmaya da devam etti.

Çin Devlet Konseyi tarafından yapılan kısıtlamaların ardından, üç endüstri kuruluşu da kripto ile ilgili finans ve ödeme hizmetlerini yasakladı. Bu durumdaki en önemli faktör kripto piyasasının değerinin kısa sürede 1 trilyon dolar azalmasıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!