BİTCOİN

Bloomberg Raporunda Bitcoin İçin Büyük Tahmin! Yükseliş Ne zaman?

Yeni bir rapor, Bitcoin’in temel ve teknik değerlerinin, son zamanlardaki cansız fiyat hareketine rağmen iyileştiğini öne sürüyor.  

Bitcoin’in Yaygın Kabulü Hızlanıyor

Bloomberg’in aylık kripto para görünüm raporu yayımlandı. Finansal medya devi, artan BTC talebine katkıda bulunan farklı faktörleri değerlendirdi ve önde gelen kripto para biriminin bir sonraki adımda nereye gideceğini görmek için bir tahmin sundu. 

Özellikle, çalışma, “küresel dijital rezerv varlığı” olarak altının değiştirilmesinde öncü kripto para birimini destekleyen bir paradigma değişikliğine atıfta bulunarak, ezici bir şekilde yükseliş eğilimi gösteriyor. 

Bloomberg’e göre, Bitcoin 50.000 $ ‘lık bir fiyat tabanı oluştururken, 60.000 $ civarındaki genel direnç zamanla zayıflıyor. Bloomberg, fiyatların bu engeli aşmasını ve devam eden konsolidasyon döneminden sonraki birkaç ay içinde yükselmesini bekliyor.

Ancak bir satış durumunda, 20 haftalık hareketli ortalamaya göre 40.000 dolar, en “aşırı olumsuz risk” olarak görülüyor. 

“Daha olası bir 2.Çeyrek senaryosu, 60.000 $ ‘lık direnci kırmak ve 80.000 $’ a doğru ilerlemek. Bizim görüşümüze göre 40.000 $ ‘lık desteğe doğru bir gerileme olasılığı daha düşük.” 

Yükseliş beklentisini destekleyen raporda belirtilen temel faktörlerden biri, Tesla’nın servetinin bir kısmını Bitcoin’e tahsis etme hareketiydi. 

Bloomberg, bu tür gelişmeyi, diğer firmaları dijital varlığa yönelmeye teşvik edebilecek bir “dönüm noktası” olarak adlandırıyor. 

Temelde, BTC’nin temel ve teknik dayanakları gelişiyor ve yatırımcı portföylerinde bir değer deposu olarak altının yerini alması için sağlam bir gerekçe oluşturuyor. Bu tür piyasa koşulları, lider kripto para biriminin 2013 ve 2017 boğa koşularındakilere benzer şekilde “aşırı fiyatlara” ulaşacağını gösteriyor. 

Bu koşullar altında Bloomberg, Bitcoin‘in 400.000 dolara yükseleceğine inanıyor. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!