BİTCOİN

Bloomberg Rapor Yayınladı: Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak Mı?

Bloomberg Intelligence’ta bir stratejist olan Mike McGlone, Bitcoin’in yılın geri kalanında 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

McGlone, Salı günü yayınlanan aylık kripto para birimi raporunda değerlendirmesini paylaştı ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) primindeki keskin düşüşün, önde gelen kripto para biriminin yeni bir yükselişe hazırlandığının bir işareti olarak görülebileceğini belirtti.

ekran alintisi 3
Bloomberg Rapor Yayınladı: Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak Mı? 1

Daha önce bildirdiğimiz gibi, prim oranı son aylarda %35’e kadar yükseldi ve birkaç gün önce % -4’e düştü. McGlone tarafından derlenen aşağıdaki tabloya göre, tarihte GBTC primindeki keskin düşüş, Bitcoin fiyat düşüşünün tamamlanmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Öte yandan, JPMorgan analistlerinin yakın tarihli bir başka raporu, gri ölçekli prim oranındaki düşüşün, kurumsal yatırımcıların altı aylık kilitlenme döneminden sonra hisse senetlerini boşaltmasından kaynaklandığına işaret etti. JPMorgan Chase analistleri, bu düşüşün Kanada’da başlatılan Bitcoin ETF ile ilgili olabileceğine dikkat çekti. Analistlere göre, Bitcoin ETF’leri Grayscale’in Bitcoin fonlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırdı.

McGron ayrıca JPMorgan Chase analistlerinin bu görüşüne dikkat çekti. Bitcoin ETF’nin Kanada’da piyasaya sürülmesinden sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde borsada işlem gören fonları onaylama olasılığı, GBTC fiyatı üzerinde baskı oluşturdu, ancak yükselme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyoruz.” İfadesini kulladı.

Aynı zamanda Magron, Bitcoin’in gerçekten altının yerini alabileceğine inanıyor. Analistler, Bitcoin’e akan fonlardaki artışın altın çıkışıyla aynı zamana denk geldiğine dikkat çekti. Kıdemli emtia stratejisti, Bitcoin’in 100.000 $ eşiğine ulaşması durumunda oynaklığının azalacağını tahmin ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!