Kripto Para Haberleri

BitMEX Kurucusu Arthur Hayes’ten Yeni Kripto Para Piyasası Tahminleri

BitMEX’in kurucu ortağı ve Maelstrom kripto yatırım fonunun CIO’su Arthur Hayes, merkez bankalarının politika değişikliğinin kripto varlıkları için yeni bir yükseliş döneminin başlangıcı olabileceğini söylüyor.

Hayes, son makalesinde Kanada Merkez Bankası (BOC) ve Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz oranlarını düşürme kararlarına dikkat çekiyor. Bu hamlelerin, küresel çapta daha gevşek para politikasına geçişin habercisi olabileceğini ve ABD Federal Reserve’ün de benzer bir adım atması durumunda riskli varlıklarda bir artışa yol açabileceğini savunuyor.

arthur hayesten yeni kripto para piyasasi tahminleri

Merkez Bankaları Tersine Dönüşe Geçiyor

“Haziran ayında BOC ve ECB’nin faiz indirimleriyle başlayan merkez bankacılığı hamleleri, kripto paraları yaz aylarındaki durgunluktan kurtaracak gibi görünüyor. Aslında, bu senaryo benim beklediğimden farklı gelişti. Ben daha çok, merkez bankalarının Ağustos ayında düzenlenen ve genellikle sonbahara girerken ani politika değişikliklerinin duyurulduğu Fed’in Jackson Hole sempozyumu sırasında harekete geçeceğini düşünüyordum.

Ancak, trend belli: Küçük merkez bankaları gevşeme döngülerine başlıyor.”

Hayes, bu yeni para politikası döneminin “Bitcoin’e ve ardından diğer kripto varlıklara yatırım yapmanın” zamanı geldiği anlamına geldiğini söylüyor.

Hayes Yatırımcılara Tavsiyede Bulunuyor

Kripto uzmanı şu şekilde konuştu:

“Makroekonomik görünüm değiştiği için stratejimi de güncellemem gerekecek. Maelstrom portföy projeleri, tokenlerini ne zaman piyasaya süreceklerine dair bana danıştılar. Benim cevabım net: ‘Hadi Başlayalım!’

Şu anda elimde fazla miktarda likit kripto sentetik dolar var, yani Ethena. Bu varlıkları, yüksek yıllık getiri yüzdesi (APY) sunan USD’lere (USDe) yatırma zamanı geldi. Satın alım gerçekleştikten sonra, okuyuculara bu yatırımların detaylarını açıklayacağım. Şunu belirtmek gerekir ki, kripto piyasası yeniden canlanıyor ve cüretkar merkez bankacılarının stratejilerini altüst etmek üzere.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!