BİTCOİN

Bitcoin’in, Güney Amerika Kitlesi Genişliyor!

Güney Amerika, şüphesiz dünyadaki en çok kripto para birimine sahip bölge.

Güney Amerika kıtasında Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin kullanımı gün geçtikçe artıyor. Küresel çalışmada Brezilya, Arjantin, Meksika, Kolombiya ve Şili en fazla Bitcoin kullanıcısı olan ülkeler arasında yer alıyor.

Kıtadaki ülke vatandaşları, kendi ekonomik krizlerini ve yerel para birimlerini olumsuz yansıtan siyasi olayları değiştirmek için kripto para birimlerini kullanmayı tercih ediyor.

Bitcoin'in, Güney Amerika Kitlesi Genişliyor! 1

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Venezuela ve Arjantin’de yaşanan enflasyon, kıtadaki kripto para trendinin bir tercih değil, güvenli bir kapı olarak görüldüğünü kanıtlıyor.

Latin Amerika olarak bilinen kıtada, kripto para birimlerine artan ilgiye rağmen, çeşitli ülkelerin hükümetleri hala dijital para birimleri ile ilgili çeşitli düzenleyici kararlar alıyor.

Bolivya ve Ekvador, Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin kullanımına kısıtlamalar getirdi. Öte yandan Brezilya, vatandaşlarına Brezilya Federal Rezervine kripto para ile yapılan işlemleri bildirmekle yükümlülüğünü zorunlu kılıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!