BİTCOİN

Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi? Fiyat Gidişatı Neyi Gösteriyor?

64.900 dolarlık seviye ile yeni bir rekora imza attıktan sonra lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 51.680 dolara kadar geri çekilerek düzeltme yaptı. Bu süreç içerisinde paniğe kapılan yatırımcılara ise analistler sakin olmaları çağrısı yaparken JP Morgan yeni düşük seviyelerin olabileceği konusunda uyardı.

1 Trilyon Dolarlık Sınır

Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo yaptığı açıklamalarda şu anda piyasada ciddi bir alıcı desteği olduğunu ve bu sayede Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin korunduğunu ifade ediyor. Woo’ya göre bu sebeple Bitcoin, yaklaşık 53.000 dolarlık desteğin altına inmeyecek.

Bunlara ek olarak Woo, artık 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin çok öneml bir sınır haline geldiğini ve alıcıların bu seviyeyi kaybetmek istemeyeceğini de ifade ediyor.

btc 1

Woo ayrıca, alana giren yeni kullanıcıların sayısındaki artışla birlikte zayıf ellerden güçlülere para transferinin devam ettiğini vurguladı.

Bunlara ek olarak Woo, teknik analistlerinden on-chain göstergelerdeki güçlü duruşa rağmen Bitcoin’de daha fazla düşüş beklediklerini de belirtti. Dolayısıyla şu anda karışık sinyaller olduğu ifade edilebilir.

JP Morgan’ın Düşüş Beklentisi

JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou ise düşüş bekleyen isimler arasında yer alıyor. Panigirtzoglou konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, yaşanan son düşüşün diğerlerine benzemediğini ve bir alım baskısı yaşanmayacağını düşünüyor. Analist açıklamalarında kurumsal ilginin yavaş yavaş düşeceğini düşündüğünü de belirtiyor.

Bunlara ek olarak Bloomberg, “Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçen Şubat ayının ortasına, geçen Ocak ayının ortasına veya geçen Kasım ayının sonuna benzer bir şekilde sert bir tasfiye yaşadı.” sözlerini kullandı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!