BİTCOİN

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi? Ünlü Analist Celemente Görüşünü Paylaştı!

Önde gelen zincir içi analist Will Clemente, önde gelen kripto para birimi 47.000 doların üzerine çıkarken Bitcoin rallisinin gücüne ağırlık veriyor.

Clemente’in haber bülteninin yeni sayısında, zincir içi analist, kripto balinalarının veya 1.000 BTC’nin üzerinde tutan varlıkların son birkaç hafta içinde kitlesel olarak 5 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) biriktirdiğini söylüyor.

“Son 1-2 haftadaki en ilginç gelişmelerden biri, 1.000’den fazla BTC’ye (yani balinalara) sahip varlıkların (adli olarak kümelenmiş adresler) varlıklarındaki artış oldu… 27 Temmuz’dan bu yana balinalar varlıklarına 107.150 BTC ekledi.”

image 10
Kaynak: Will Clemente

Clemente ayrıca, Bitcoin’in 47.000 doların üzerindeki rallisinin bir boğa tuzağı mı yoksa ölü bir kedi sıçraması mı olduğunu belirlemek için uzun vadeli sahiplerinin faaliyetlerine bakıyor.

Zincir içi analiste göre, yatırımcı grubu, Bitcoin 17.000 dolardan daha düşük bir yüksek değer bastığında Aralık 2017-Ocak 2018 sıçramasına benzer davranışlar göstermiyor.

“2017 ölü kedi sırasında (çoğu kişinin bu çerçeveyi temel aldığı senaryo), madeni paralarını en az 6 aydır hareket ettirmemiş piyasa katılımcılarından büyük satışlar oldu. İlk fırsatta çıkış likiditesini aldılar.

Aslında şu anda aynı davranışı görmüyoruz, şimdiye kadar zincirleme bir perspektiften ölü kedi sıçrama anlatısını geçersiz kılıyor. Uzun vadeli sahipleri şu anda sıkı oturuyor ve güçlü duruyorlar.”

image 9
Kaynak: Will Clemente

Zincir içi analist ayrıca, yatırımcıların Bitcoin türevleri ve vadeli işlem piyasalarında yoğun bir şekilde spekülasyon yapıp yapmadığını belirlemek için fonlama oranlarına ve kaldıraç oranına da bakıyor.

Clemente’e göre, fonlama oranları ve kaldıraç oranı şu anda düşük, bu da yükselişin muhtemelen spot piyasalardaki organik alım ve satımlardan kaynaklandığını gösteriyor.

“Şubat ayında aynı fiyat seviyelerinde olduğu yere kıyasla fonlamanın çok düşük olması, bu rallinin çok daha sağlıklı ve türevlerden ziyade spot odaklı olduğunu gösteriyor. Kaldıraç, BTC’nin Şubat ayında aynı fiyat seviyelerinde olduğu zamana kıyasla nispeten düşük. Bu ralliyi tekrar göstermek sağlıklıydı.”

image 7
Kaynak: Will Clemente

Clemente zincirde yükseliş sinyalleri gördüğünü söylese de, kırmızı bayrak olarak görülebilecek gecikmeli bir metriği vurguluyor.

“Son olarak, gürültüyü filtrelemek için varlıklar arasındaki hareketler için ayarlanmış işlem sayısına sahibiz. [Ben] bunda yavaş bir toparlanma görüyorum ama daha yüksek fiyatlar ile daha fazla takip görmek istiyorum.”

image 8
Kaynak: Will Clemente

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!