BİTCOİN

Bitcoin Yeni Rekorlara İmza Atmaya Hazırlanıyor!

2021 05 20 15.14.49

Analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) aylık kapanış fiyatının 10 yılın en kötüsü olmasına rağmen, bu yıl yine de rekorlar kırabileceğini söyledi.

BTC hisse senedi akış modelinin yaratıcısı olan analist, Salı günü paylaştığı bir gönderide Bitcoin’in 2013 yılında bir boğa piyasası gibi davrandığını belirtti.

Bitcoin 30.000 USD’ye düştükten ve seviyeyi defalarca test ettikten sonra, yatırımcılar tokenin 20.000 USD’ye veya daha da altına düşebileceğinden endişelenmeye başladı.

Bu, Bitcoin’in önceki boğa piyasasından (şu anda 2017 boğa piyasası) ilk kez çekildiğini gösteriyor.

bitcoin 50 bin dolarin uz 272 2 41
Bitcoin Yeni Rekorlara İmza Atmaya Hazırlanıyor! 1

Öte yandan PlanB, bu durumun pek olası olmadığına inanıyor. Ayrıca analistlere göre kripto para birimlerinin mevcut fiyat eğilimi 2013 boğa piyasasına benzer şekilde daha önce görülmüyor.

Analist, 2021 ve 2013 boğa piyasaları arasındaki benzerliklere dikkat çekerek hisse senedi likidite çapraz varlık modelinin (S2FX) bir grafiğini paylaştı.

PlanB, “Yeni görünüm: Mayıs’ta %35 değer kaybı olan 37.341 dolardan kapattık. Bitcoin’in düz bir çizgide yükselmeyeceğini biliyoruz ve boğa piyasasında %35 düşüş görebiliriz” diye açıkladı.

Uzun vadeli tasarruf sahiplerinin birikim faaliyetleri, 2013’te olduğu gibi bu yıl da “çifte zirve”ye yol açabilir.

S2FX modeli, mevcut yarılanma döngüsünde, Bitcoin’in ortalama fiyatının 2020 ile 2024 arasında 288.000 dolardan çalışacağını tahmin ediyor.

Öte yandan, son düzeltme, PlanB’nin vurguladığı modelin hala geçerli olup olmadığına dair soruları gündeme getiriyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in 2013 boğa piyasasındaki performansı, bu yılki performansını açıklamak için hala güçlü bir argüman.

Uzun vadeli birikimlerin birikmesi, bu yıl, 2013’te olduğu gibi “çifte zirveye” yol açabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!