BİTCOİN

Bitcoin Madencilik Konseyi: Elon Musk’ın Konseyde Rolü Yok!

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), Tesla CEO’su Elon Musk’ın organizasyon içinde “hiçbir rolü” olmadığını açıkladı. Konsey, 10 Haziran’da resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra Musk’ın Bitcoin üzerindeki etkisine değindi. BMC, Bitcoin’in enerji kullanımında şeffaflığı ilerletmek için kuruldu.

BMC, Musk’ın Konsey İçindeki Rolü Üzerine Konuştu

Musk’ın Konsey’deki konumuyla ilgili açıklama, BMC resmi web sitesinde özetlenen sık sorulan sorulardan birine yanıt olarak geldi . 

Elon Musk’ın BMC’de rolü yok. Katılımının kapsamı, Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketi ile bir eğitim çağrısına katılmaktı.

BMC, madencilik trendlerini incelemek ve sektördeki araştırmacılarla işbirliği yapmak için üç ayda bir toplantılar düzenleyecek. Ayrıca, toplantılar eğitim amaçlı toplamaya odaklanacak ve Kuzey Amerika Bitcoin madencilik endüstrisinde büyümeyi teşvik edecek. 

elon musk bitcoin
Bitcoin Madencilik Konseyi: Elon Musk'ın Konseyde Rolü Yok! 1

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Konseyin kurucu üyelerinden biridir. Diğer yöneticiler arasında Argo Blockchain, Galaxy Digital, Hive Blockchain Technologies ve Riot Blockchain yer alıyor. Kurucu üyeler, herhangi bir işletme maliyetiyle ilgilenecek ve ayrıca küresel olarak herhangi bir Bitcoin madencisini Konseye katılmaya davet etme hakkına sahip olacak. 

Web sitesinde BMC, gruba katılmak isteyen herhangi bir madencinin BTC madenciliğinin enerji kullanımıyla ilgili şeffaflığın önemine inanması gerektiğini açıkladı. Ayrıca, ilgilenen madenciler enerji karışımlarını ve hash oranlarının boyutunu paylaşmaya istekli olmalıdır. Tüm bu bilgiler araştırma ve eğitim amaçlıdır. 

BMC’nin Misyonu

BMC web sitesi grubun misyonunu açıkladı:

Bitcoin Madencilik Konseyi, ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumudur. Şeffaflığı teşvik ediyor, en iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı Bitcoin ve Bitcoin madenciliğinin faydaları konusunda eğitiyoruz.

Ayrıca grup, misyonunun Bitcoin’in merkezi olmayan yapısını değiştirmek olmadığını açıkladı. Ayrıca, BMC’nin Bitcoin’in temel ilkelerini bozmaya niyeti yoktur. Bunun yerine ekip, BTC ve BTC madenciliği hakkında farkındalık yaratmaya çalışıyor. 

Saylor , Musk ile Kuzey Amerika’daki en iyi BTC madencileri arasında bir toplantıya ev sahipliği yaptığını açıkladıktan sonra geçen ayın sonlarında BMC’yi ilk kez açıkladı . Saylor, o sırada Hut 8 Mining, Marathon Digital Holdings, Core Scientific ve Blockcap’ın üye olduğunu söyledi.

Bitcoin madencileriyle yapılan toplantı, Tesla CEO’sunun Bitcoin’i enerji kullanımı ve çevre üzerindeki olumsuz etkileri konusunda eleştirmesinin ardından geldi. Genel olarak kripto madencileri, blok zincirindeki işlemleri onaylamak için büyük bilgi işlem gücü ve enerjisi kullanır. Kripto madencilerinin kullandığı enerji, bazı gelişmiş ülkelerin kullandığı enerji miktarıyla karşılaştırılabilir. Cambridge Üniversitesi Bitcoin enerji tahminine göre BTC, Filipinler ve Kazakistan’dan daha fazla enerji kullanıyor. 

ABD’li senatör Elizabeth Warren yakın tarihli bir açıklamada, satış, satın alma veya transfer olsun, tek bir Bitcoin işleminin ABD’deki tipik bir hane halkının 53 günde tükettiğine benzer miktarda enerji kullandığını söyledi. Warren, BTC’nin 2021’de dünyadaki tüm veri merkezlerine eşit enerji tüketmesinin öngörüldüğünü de sözlerine ekledi. 

Kaynak: CryptoNewsFlash

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!