BİTCOİN

Bitcoin Dominansı, Son 7 Ayın En Düşük Seviyesinde! Bu Durum Ne Anlama Geliyor?

Bugün Ethereum, BitTorrent, TRON, Polkadot ve Holochain gibi kripto para projelerinin fiyatlarındaki artışa rağmen, Bitcoin’in dominansı son 7 ayın en düşük seviyesine düştü.

Piyasa hakimiyeti veya piyasa payı olarak da ifade edilebilecek olan dominans, Bitcoin’in piyasa değerinin kripto paraların toplam piyasa değeri içerisindeki payı anlamına geliyor. Bitcoin’in dominansının gerilemesi, paranın altcoin‘lere geçiş yaptığını veya altcoin’lere Bitcoin’den daha büyük miktarda para girişi olduğunu gösterir.

bitcoin'in dominansı, yıl başından bu yana düşüş içinde.
Bitcoin’in dominansı, yıl başından bu yana düşüş içinde.

Son haftalarda piyasada önemli bir altcoin rallisi görüldü ve bu ralli esnasında Bitcoin’in piyasa payı düşmeye devam etti. Gelinen noktada bu oran, yüzde 57.84 ile 13 Eylül 2020 tarihinden beri görülmeyen bir seviyeye geriledi. Söz konusu oran, bu yılın başında yaklaşık yüzde 75’ti.

Dominans, bu seviyeye inmesine karşın Bitcoin fiyatında önemli bir düşüş yaşanmadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para bugün 59 bin 400 dolardan işlem görüyor. Mevcut tablo, Bitcoin’den para çıkışı olmasından ziyade altcoin’lere Bitcoin’e göre daha fazla para girişi olduğuna işaret ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!