BİTCOİN

Bitcoin Destekçileri, Elon Musk’a Tepki Göstermeye Başladılar!

2021 05 20 15.14.49

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto alanındaki en ünlü isimlerden biri ve Elon Musk’ı Bitcoin ve Dogecoin dahil olmak üzere en büyük kripto para birimlerinin fiyatlarını manipüle ettiği için açıkça eleştirdi.

Twitter’daki herkes gibi CZ de Elon Musk’ı piyasayı manipüle etme gücünü kötüye kullanmakla suçladı. Elon, büyük kripto varlıklarının fiyatlarında ciddi değişikliklere neden olabilen mizah ve ifadeleri tweetlemesiyle tanınır. TRON CEO’su Justin Sun’ın katıldığı bir tweet’te CZ, böylesine önemli bir kişi için Elon Musk’ın şifreli programının ilgi çekici olmadığını belirtti.

Büyük sorumlulukla büyük gücü kullanmak, olumlu. Rastgele “mizah” ile Büyük Güç ise harika değil ve komik de değil.

Çoğu Bitcoin Yatırımcısı Artık Elon Musk’a Karşı Aksiyon Alıyor

Bu oyun nedeniyle, başta bitcoin tüccarları ve uzun vadeli yatırımcılar olmak üzere çok sayıda tanınmış kripto para meraklısı, Elon’a tepkilerini göstermesi için onu Twitter’da engelledi. 56,5 milyon takipçisi ile Elon Musk, dijital varlık kategorisinde verdiği destek ve yatırım nedeniyle dünyanın ve kripto endüstrisinin en ünlü yenilikçilerinden biri haline geldi.

147564
Bitcoin Destekçileri, Elon Musk'a Tepki Göstermeye Başladılar! 1

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in ana akım olarak benimsenmesini teşvik etmenin yanı sıra, Dogecoin’i ilk 10 piyasa değeri haline getiren para birimidir ve şu anda Cardano ve Binance Coin’den sonra 6. sırada yer almaktadır.

Tanınmış bir kripto para birimi analisti ve tüccarı olan Michael Van de Poppe, Elon’un tuhaflıklarının analistlerin gerçek piyasa verilerine inanmasını zorlaştırdığını söyledi.

“Fiyat kritik bir noktada -> Elon Musk tekrar tweet attı -> Fiyat yine dalgalanıyor. Bu üzücü, bu piyasada çok büyük bir etkisi var #Bitcoin. Gerçekten üzücü; gerçekten üzücü”

Elon Musk Tanınan Bir Balina Rolünü Oynuyor

Elon kişiselleştirilmiş şifreleme. Kripto pazarını kontrol etme yeteneği iki faktörden kaynaklanmaktadır. Birincisi, takipçilerinin çoğu teknoloji konusunda bilgili Y kuşağı ve dijital varlık kategorisinin en büyük kullanıcıları.

İkincisi, pazar büyüklüğü 1,6 trilyon ABD dolarını aşsa bile, kripto piyasası, borsa gibi diğer finansal piyasalara kıyasla nispeten küçüktür. Bu, onu Elon Musk gibi balinalar (ağır altın sahipleri) tarafından manipülasyona karşı daha duyarlı hale getirir. Teknoloji yazarı ve girişimci Jeff Booth’a göre Elon Musk, finansal piyasalarda ademi merkeziyetçiliğe olan ihtiyacı vurguladı.

Para birimini merkezileştirmeye güveniyorsanız, o zaman 1 kişi veya küçük bir grup insan, sizin için şaşırtıcı sonuçlarla fikrini değiştirebilir. İronik olarak, Elon Musk tweetleri sadece bu riski ortadan kaldırmak için Bitcoin’in ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor.

Kripto yatırımcısı ve yazar Chris Burniske’ye göre kripto, Elon’un mevcut etkisini daha sert yorumladı:

Kripto, Elon’un maskaralıklarından daha uzun sürecek.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!