BİTCOİN

Birleşik Krallık’tan Bitcoin Reklamına Yaptırım!

Birleşik Krallık Reklam Standartları Ajansı (ASA), Coinfloor’un Bitcoin reklamlarının kripto para birimi varlıklarına yatırım yapmak için “sorumsuzca” teşvikler kullanmasını öne sürerek yasakladı. Düzenleyici kurum, kripto para birimi şirketinin mevcut pazarlama kampanyalarının emeklileri hedeflediğini çok fazla “bilmesi olası olmayacak şekilde” olduğunu iddia ediyor. ASA’nın kararı, reklamla ilgili iki şikayet geldikten sonra alındı.

Bir habere göre ASA, kullandığı reklamlarla özellikle ilgilendiğini, “paranızı bankada tutmanın bir anlamı yok” ifadesini kullandı. ASA, Coinfloor’un yatırımcıları kripto para birimi yatırımıyla ilgili riskler konusunda bilgilendirmeye çalıştığını kabul etti, ancak bunu “yetersiz” olarak nitelendirdi.

Ayrıca ASA, reklamın Bitcoin yatırımıyla ilgili riskleri netleştiremediği için kullanıcıları yanıltabileceğini iddia ediyor. Düzenleyiciler tarafından eleştirilen bir diğer vaka, Bitcoin satın almanın “tasarruflara veya emeklilik fonlarına yatırım yapmanın iyi veya güvenli bir yolu” olduğunu söyleyen reklam oldu.

Coinfloor savunmasında, reklamın “şirketin bakış açısını değil müşterinin bakış açısını temsil ettiğini” söyledi. Şirket ayrıca feragatnameye “yeterince dikkat gösterdiğini” ve kripto para birimlerine yatırım yapmanın önemli riskleri olduğunu belirtti. ASA bu duruma yanıt olarak “küçük yazı tipleri ve düşük metin konumları, ayrıntıların net bir şekilde gösterilmediği anlamına gelir” diyor.

Son olarak Coinfloor, ASA ile Bitcoin reklamcılığı konusunda bir anlaşmaya varmak için çalışacaklarını duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!