BİTCOİN

Bank of America Analistleri, Bitcoin’i Eleştirdi!

Bank of America analistleri, Bitcoin yatırımcı raporunda “volatil” yapısını eleştirdi. Bitcoin kullanım alanını inceleyen raporda, dezavantajlarının avantajlarından daha ağır bastığı vurgulandı.

Yatırım portföylerini çeşitlendirmek ve enflasyonu önlemek gibi amaçlarla kullanılabilen Bitcoin’in altınla karşılaştırıldığında “dijital altın” olarak adlandırılabileceğine inanılıyor. Bank of America analistleri, bu nedenlerin Bitcoin satın almak için yeterli olmadığını açıkladı.

Yükseldikçe Talep Artıyor

“Financial News” e göre, Bitcoin’in “ekstrem volatilitesi” nedeniyle, bir “değer deposu veya ödeme mekanizması” olarak görülmüyor. Bank of America 17 Mart tarihli raporunda, insanların Bitcoin’i enflasyonu önlemek gibi nedenlerle değil, “fiyat yükseldiği için” aldıklarını belirtti.

Sınırlı arz nedeniyle, Bitcoin fiyatının tamamen talep üzerine değiştiği ve bu nedenle “sabit” olmadığı belirtiliyor.

Avantaj ve Dezavantajları

Yozlaşmış hükümetlere veya finansal sistemlere sahip ülkelerde yaşayan insanlar, daha demokratik bir para sistemi içinde bir yer edinmek için Bitcoin’i kullanabilir. Bank of America, bu ve düşük maliyeti nedeniyle Bitcoin’in olumlu bir etkisi olabileceğini söyledi.

Yanıt olarak Bitcoin madencileri tarafından tüketilen elektrikten ve yasadışı kripto para kullanımından bahsetti ve Bitcoin’in dezavantajlarının iyiden daha ağır bastığına dikkat çekti.

Bugün Morgan Stanley ekibinden Lisa Shalett ve Denny Galindo da Bank of America’dan farklı bir mesaj ileten bir yatırımcı raporu yayınladı. The Block News’e göre, kripto para piyasasının “ düzenleyici araştırmalar, derinleşen likidite, artan ürün çeşitliliği ve artan yatırımcı talebi ” nedeniyle bir dönüm noktasında olabileceği açıklandı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!