ALTCOİNBİTCOİN

Avrupa Birliği, Anonim Kripto Para Birimi Cüzdanlarını Yasaklamayı Planlıyor!

Reuters’in bildirdiğine göre, Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, anonim kripto para cüzdanlarını yasaklamayı planlıyor.

Hizmet sağlayıcıları, kripto para transferi yapanlar hakkında müşterinin adı, adresi ve yaşı ile alıcının adı gibi verileri toplamayı amaçlıyor.

Bu, komisyonun terörün finansmanı ve kara para aklamayla mücadele çabalarının bir parçası. Taslağı ilk olarak bu ayın başlarında açıklanan teklif, kripto para birimlerinin anonimliğinin, kripto işlemlerini cezai amaçlarla kötüye kullanma yeteneğini sınırlayacağını belirtti.

amld5 1132x670 1
Avrupa Birliği, Anonim Kripto Para Birimi Cüzdanlarını Yasaklamayı Planlıyor! 1

Komisyon yaptığı açıklamada, yeni önerilen yasanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tamamen izlenebilir hale getireceğini iddia ediyor:

Bugünkü değişiklikler, bitcoin gibi kripto varlık transferlerinin tam olarak izlenebilirliğini sağlayacak ve kara para aklama veya terör finansmanı için olası kullanımlarının önlenmesine ve tespit edilmesine olanak sağlayacaktır.

Goldman Sachs, son raporunda, yasadışı finansla ilgili riskleri azaltmak için merkez bankası dijital para birimlerinin muhtemelen kimlik doğrulaması yapacağını belirtiyor.

Geçen hafta Avrupa Merkez Bankası , CBDC uygulamalarını araştıracak 24 aylık bir dijital euro projesinin başladığını duyurdu.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!