BİTCOİN

Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak, Bitcoin Davasını Kaybetti!

2021 05 20 15.14.49

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak (Steve Wozniak), Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı nedeniyle YouTube’a açtığı davayı kaybetti. Teknoloji efsanesi Wozniak, YouTube’da dolandırmak için isimlerini kullanan kişilerin YouTube tarafından engellenmeyeceğini vurgulayarak böyle bir dava açtı.

Steve Wozniak, YouTube Davasını Kaybetti

Yaklaşık bir yıllık davadan sonra YouTube’un davayı kazandığı ortaya çıktı. Mahkemeden yapılan açıklamada, Google ve YouTube’un federal yasalarla korunduğu vurgulandı. Apple kurucu ortağı, davayı 2020’nin ortalarında açtı. Kötü niyetli insanlar, Wozniak’ın adını kullanarak yüzlerce insanı kandırdı ve bu, birçok ünlünün başına geldi.

steve wozniak apple computer founder 2014
Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak, Bitcoin Davasını Kaybetti! 1

Wozniak, ünlü hukuk firması Cotchett, Pitre & McCarthy ile sözleşme imzaladı. YouTube’un sadece kötü niyetli kişileri durdurmakla kalmayıp bu dolandırıcılıklara katkıda bulunduğunu savunan hukuk firmasının haksız olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre YouTube, yalnızca bu videoların daha fazla reklam geliri elde etmesine izin veriyor. Yargıç Snuil Kulkarni, bu şirketin federal yasalarla korunan statüsünü iptal etmek için yeterli dava ve kanıt bulunmadığını vurguladı. Apple kurucu ortağı istekliyse, davayı 30 gün içinde yeniden deneyebilecek.

Daha önce Ripple ile YouTube arasında bir dava vardı, ancak ikisi geçtiğimiz günlerde bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Anlaşmanın şartları belirtilmedi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!