ALTCOİN

Amazon Managed Blockchain Hizmeti, Ethereum’a Destek Vermeye Başladı!

Amazon’un yönetilen blok zinciri hizmeti, insanların halka açık ağlara katılmasını veya ölçeklenebilir özel ağlar oluşturup yönetmesini sağlıyor. Hizmet, Ethereum’u desteklemeye başlamasıyla gündeme geldi.

amazon aws 780x405 1
Amazon Managed Blockchain Hizmeti, Ethereum'a Destek Vermeye Başladı! 1

Amazon ve Ethereum Birlikteliği

Amazon Web Services tarafından yayınlanan bir açıklamada, AWS müşterilerinin birkaç dakika içinde Ethereum node’ları oluşturabileceği, Ethereum ana ağına bağlanabileceği ve Rinkeby ile Ropsten gibi ağları test edebileceği belirtildi. Ayrıca Amazon Managed Blockchain’in Ethereum yazılım yükseltmelerini otomatikleştirerek, sağlıksız node’ları değiştirerek ve Ethereum altyapısının müşteriler tarafından kullanılabilirliğini artırarak node’ların sağlığı iyileştirildiği ifade edildi.

AWS, Ethereum desteğini Aralık ayında önizlemeye sundu.

Ethereum, ağında şu anda 8.359 node çalıştırıyor. Bunların %33’ü Amerika Birleşik Devletleri’nde, %20’si Almanya’da ve %8’i Çin’de bulunmaktadır. Amazon’un yeni hizmeti ile bu sayının hızla artması bekleniyor. Node’lar fikir birliği sağlar, işlemleri kontrol eder ve ağı olası saldırılardan korur. Bitcoin’deki node sayısı toplamda 10.000’i aşıyor.

Amazon, Ethereum gibi halka açık blok zincirleriyle ilgili hizmetler sağlıyor ve ayrıca kendi dijital para birimi için hazırlanıyor. E-ticaret ve teknoloji devinin bunun için Meksika’yı seçtiği ve ülkede bir dijital para projesi başlatacağı söyleniyor. Proje henüz resmi olarak açıklanmadı ve platformun ana müşterilerini sisteme bağlı tutmayı hedefliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!