BİTCOİN

ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkında Bir Açıklama Yaptı!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Perşembe günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’i “oldukça spekülatif bir varlık” olarak nitelendirdi ve varlığın yüksek volatilitesine işaret etti.

https d1e00ek4ebabms.cloudfront.net production 3f79214c 0057 4eeb bbfb 0a375432259e
ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkında Bir Açıklama Yaptı! 1

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin özel bir düzenleyici ortam gerektirip gerektirmediği sorulduğunda Yellen, yetkililerin yatırımcıları korumaya ve kripto para birimlerinin cezai faaliyetler için kullanılmamasını sağlamaya kararlı olduğunu söyledi.

Yellen, “Kripto para biriminin yasadışı davranış için bir araç olarak kullanılmamasını ve yatırımcıları koruduğumuzdan emin olmak istiyorum.” Dedi.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Reddit kullanıcıları, Wall Street’teki bazı fon yöneticilerinin kestiği hisse senetlerinin fiyatlarını artırmak için bir araya geldi. Bu operasyonun sonunda GME’nin hisse senedi fiyatı hisse başına 2,5 dolardan 450 dolara yükseldi. Şu anda, bu konu ABD düzenleyicilerinin ilgi odağı oldu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Federal Rezerv, New York Federal Rezerv Bankası ve Emtia Vadeli İşlem Satıcıları Odası ile yapılan son toplantılardan bahseden Yellen, “Piyasa makul bir seviyede performans gösteriyor” dedi.

Ancak Yellen, düzenleyicinin “ticaret uygulamalarının piyasa ile tutarlı eğilimler göstermesi gerektiği” görüşünün yeterli olmadığını da kabul etti.

Buna ek olarak Yellen, dijital varlıkları kontrol eden kurumların düzenleyici görevlerini yerine getirmelerinin “gerekli” olduğunu sözlerine ekleyerek kripto para birimleri hakkında konuşmaya devam etti.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen geçmişte Bitcoin’i ciddi bir şekilde eleştirdi ve Ocak ayında kripto para birimlerinin suç faaliyetlerini körüklediğine dair endişelerini dile getirdi. Ancak Yellen’in finansal sistemi iyileştirmede dijital para birimleri potansiyelinin farkında olduğu açığa çıktı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!