BİTCOİN

30.000 $ ‘ın altındaki Bitcoin’ler mücadele ediyor: “çifte harcama” iddiası doğru mu?

Kripto para piyasası son aylarda en kötü günlerini yaşıyor. Kasım 2020’de Bitcoin’in önderliğinde başlayan olağanüstü yükseliş, yaklaşık 42.000 $ ‘lık zirveye ulaşsa da, 10 Ocak’tan bu yana kademeli olarak düşüyor. Bugün, bazı borsalarda görülen 28.900 dolarlık kripto para birimi, 30.000 dolarlık desteğini sürdürmek için mücadele ediyor.

bitcoin futures open interest okex
bitcoindüşüş

Analistler, 30.800 $ ve 31.000 $ ‘lık direnç seviyelerinin toparlanmak için hemen “onaylanmaması” durumunda BTC’nin 28.800 $ ve 25.800 $ destek seviyelerini test edebileceği konusunda uyardı. Bu haberi yazarken, kripto para birimi 31.400 dolardan işlem görüyor. Volatilite yüksektir. Piyasa duyarlılığı da son derece karmaşık sinyaller gönderiyor.

Aynı zamanda, Bitcoin blok zincirinin yok edilmesi ve Bitcoin hırsızlığı hakkındaki spekülasyonlar da artıyor. Aynı anda çıkarılan birden fazla Bitcoin bloğu, Bitcoin’de olası “çift harcama saldırıları” hakkında tartışmalara yol açtı. Piyasa zaten Bitcoin hırsızlığı ile ilgili görüşler görmüş olsa da, analistler bu durumun bir ayı piyasasını tetiklemeyeceğini, bu nedenle spekülasyonun göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi. Çift harcama, tek bir adreste tutulan bitcoinlerden daha fazla bitcoin harcamak anlamına gelir.

Yatırımcıların Bitcoin 29.000 $ ‘ın altına düştüğü genel algısı da olumsuz bir görünüm gösteriyor. Yazım sırasında, kripto para birimi korku ve risk iştah endeksi Ekim 2020 seviyesine geri döndü. Endeks “aşırı iştahtan” “korkuya” dönüştü. Bu seviye en son 3 Ekim 2020’de ortaya çıktı. Özellikle endeks 6 Ocak’ta mükemmel olarak yorumlanan 95 seviyesine ulaştı.

Teoride, bazı uzmanlar her boğa piyasasında bir düzeltmenin görülebileceğini öne sürüyorlar.Bazı insanlar 30.000 $ seviyesine geri dönmenin doğal kabul edilmesi gerektiğini düşünse de, diğerleri bu düzeltmenin beklenenden daha büyük olduğuna inanıyor. . Şu anki en yüksek zirveyi (şu anda 42.000 $) kırıp kıramayacağımızı zaman gösterecek. Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı 31.000 $ ‘a yükseldi. Son 24 saatte% 10’dan fazla düşen kral sikkeleri, son 30 günde hala yaklaşık% 30 arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramDiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!